Za dużo się inspirujesz!

by Maria Chudy

Za dużo się inspirujesz– tak, tak… Zaraz wyjdę na hipokrytkę, bo raz mówię, że trzeba się inspirować, bo to motywuje, a chwilę później twierdzę inaczej, ale to nie o to chodzi… po prostu przeczytaj wpis do końca 🙂

Kolejny raz już dzisiaj przeglądasz Instagrama. Setny raz wchodzisz z nudów na Pinteresta, czy Tumblera. Widzisz te wszystkie idealne zdjęcia, idealne sylwetki, idealne życie innych ludzi. Dlaczego ono jest takie perfekcyjne? Czemu ja nie mogę takiego mieć? To niesprawiedliwe.

Myślę, że większość ludzi tak ma, bo w internecie, zazwyczaj wszystko jest pokazane z tej najlepszej strony. Nie ma miejsca na czystą rzeczywistość i to, jak naprawdę wygląda życie. Przecież nikt nie będzie pokazywał siebie w czasie największego doła. Raczej nikt nie jest chętny do dzielenia się z ludźmi swoimi wadami. Zazwyczaj każdy stara się eksponować zalety i pokazywać najlepszą wersję siebie. Osoby publiczne robią dokładnie to samo. Ich dobre strony są  tysiąckrotnie podkolorowane, a wady jak najdokładniej tuszowane.

Już jakiś czas temu, postanowiłam, że będę dążyć do tego, żeby moje otoczenie i to co robię, wyglądało tak, jak ja chcę. Sądzę, że lepiej poświęcić czas na realizację własnych celów i marzeń, a nie na zbędne oglądanie sukcesów innych ludzi. Oczywiście inspirowanie się, jest bardzo ważne i motywujące, ale trzeba to robić z umiarem i iść za własnymi marzeniami, a nie cudzymi.

A jak to wygląda u Was? Często przeglądacie strony z inspiracjami? Jak na Was wpływają?

Zdjęcia zrobiłam w muzeum Zachęta podczas mojej ostatniej wizyty w Warszawie. Jest naprawdę świetne i polecam je odwiedzić, bo robi niesamowite wrażenie (zdjęcia tego nie oddają nawet w minimalnym stopniu).

 

 

You may also like

14 komentarzy

BlingBlingMakeUp 27 stycznia, 2019 - 6:45 pm

ja uwielbiam inspiracje <3

Reply
Natka ! 27 stycznia, 2019 - 7:06 pm

Uwielbiam przeglądać inspiracyjne stronki, to właśnie z nich czerpię motywacje i szereg pomysłów 🙂
Na zazdrość i bezczynność w moim życiu nie ma miejsca!
Pozdrawiam i zapraszam do siebie w wolnej chwili!

Reply
Kasia Piasecka 27 stycznia, 2019 - 7:22 pm

Masz racje co do tego, że z nudów przegląda Pinterest czy Instagram szukając złudnie nadziei na zmianę. Również prawdziwie stwierdzasz, że trzeba realizować swoje marzenia, a nie czyjeś. Choć często wkurzają mnie te wyidealizowane kreatury, na które musze patrzeć, z jednej strony też chcę taka być.
Ciągle szukam inspiracji by ruszyć tyłek i zaczęć biegać, help.
Pozdrawiam xx

Reply
Patrycja Kozioł 27 stycznia, 2019 - 7:47 pm

Ja czerpię jedynie inspiracje makijaży oprócz tego nic mnie nie inspiruje 😉 Bardzo fajny wpis 🙂 Cudowne zdjęcia! Mają swój klimat! 🙂 Pozdrawiam serdecznie 😊

Reply
Monika 28 stycznia, 2019 - 8:34 am

Często się inspiruje ale w ten pozytywny sposób 🙂 lubię tą dawkę motywacji którą dają mi takie strony jak pinterest
Pozdrawiam cieplutko http://www.just-do-one-step.pl

Reply
Zaczarowana Książka 28 stycznia, 2019 - 6:00 pm

Bardzo fajne zdjęcia 🙂 Nie jedną osobę mogły by zmotywować do działania 🙂

Reply
Gabriela Jaworska 28 stycznia, 2019 - 8:22 pm

Ja bardzo lubię się inspirować i motywować innymi obrazkami 🙂

Reply
Jarosław Cieśla 29 stycznia, 2019 - 8:41 pm

U mnie bardziej jest tak że przeglądam ale inspiracji czerpię bardziej z wiadomości czy po prostu wychwytuje w sieci wszystko co interesuje mnie i nie patrzę na te idealne zdjęcie pod tym kątem.

Reply
Sara Gołaś 30 stycznia, 2019 - 9:57 pm

Sama ostatnio się nad tym zastanawiałam i autentycznie zrobiło mi się przykro, bo ja sama lubię dniami leżeć w łóżku w ulubionym, podziurawionym dresie. A te wszystkie gwiazdki instagrama musza pokazywać jak wszystko idealne u nich jest. JA często przeglądam instagrama, ale to dlatego, że szukam jakiś pomysłów na sesję zdjęciową.

https://sar-shy.blogspot.com/2019/01/ostatni-rok.html

Reply
gawronmagdalena7@gmail.com 1 lutego, 2019 - 5:32 pm

Piękny blog ,zapraszam do mnie 🙂

Reply
dzenka 1 lutego, 2019 - 7:16 pm

piękne zdjęcia i mądry wpis, dziękuję Ci za niego, czuję jakby był pisany wprost do mnie haha, bo zmagam się z tym wyidealizowanym instagramowym światem i miewam doła…
obserwuję i czekam na więcej wpisów ;*

https://ink-your-think.blogspot.com/

Reply
Panda Fińsko-Chińska 2 lutego, 2019 - 8:30 pm

Masz rację, bo i ja często przyłpauję siebie na wchodzeniu na strony typu Tumblr czy Pinterest i myśleniu sobie, że hej, ja chcę mieć takie piękne życie jak on/ona, a jest doklładnie jak napisalaś – ludzie w Internecie często koloryzują, pokazując jakie niesamowite jest ich życie i to jest w porządku, jeśli zgadza się to z samym Tobą. (Mam nadzieję, że rozumiesz!) O tak, to bardzo ważne, żeby otaczać się takimi rzeczami, jakimi chcemy. Najważniejsze to być z siebie zadowolonym, po prostu!
Zdjęcia są piękne. Pozdrawiam serdecznie:)

Reply
club warsaw 4 lutego, 2019 - 11:05 am

Czasami z nudów fajnie pooglądać 'inspiracje' 🙂

Reply
Ayuna 6 lutego, 2019 - 9:56 am

Uwielbiam inspiracje, mogłabym je przeglądać godzinami 🙂 Jestem pewna że wpływają na mnie tylko pozytywnie. Motywują do tego by bardziej przyłożyć się do fotografii, pracować nad nią, myśleć kreatywnie. To jak życie pokazane jest na fotografii dla mnie jest zagadką. Z doświadczenia wiem, zaobserwowałam to, że na zdjęciu wiele można ukryć 🙂 Tak więc jak dla mnie fotografie to tylko działając inspirująco 🙂
Pozdrawiam ciepło ♡

Reply

Leave a Comment