Piknik tylko pod zdjęcia

by Maria Chudy

Liczne lockdowny pokazały nam, że nie zawsze jest swoboda wyjścia do restauracji lub spotkania się ze znajomymi w centrum miasta. Coraz bardziej popularne zaczęły stawać się inne formy imprez. Jedną z moich ulubionych są pikniki. W życiu zrobiłam wiele pikników, jednak piknik piknikowi nierówny! Można wziąć koc, troszkę jedzenia i iść zjeść.
Można też wziąć:
  • TEN idealny koc, z którego już nigdy nie spierzesz trawy,
  • TEN duży kosz piknikowy, który kompletnie nie ma sensu, kiedy bardziej pojemny jest plecak,
  • TĘ piękną i zwiewną sukienkę aż do ziemii, która postrzępi się w drodze na łąkę oraz pobrudzi przy jedzeniu,
  • TE drogie kwiaty, które są tylko do zdjęć,
  • TĘ ogromną deskę serów, której potem nikt nie je,
  • TE kieliszki do wina, które w rzeczywistości wypełnione są sokiem o kolorze podobnym do tego alkoholu.

To właśnie jest aesthetic picnic, perfect picnic, Pinterest picnic, czy jak to tam inaczej się zwie. Piękny francuski vibe i romantyczna muzyczka w tle. Może brzmi to bardzo prześmiewczo i kojarzy się z głupimi trendami z internetu, dotyczącymi idealnego życia. Jednak rozczaruję Cię bardzo, ale kiedy zrobiłam razem z siostrą w moje urodziny taki typowo paryski piknik, to SERIO poczułyśmy się jak w jakimś filmie z cudownym klimatem. W tle leciała francuska muzyka, a my (oczywiście po zrobieniu zdjęć) jadłyśmy pachnące bagietki oraz croissanty i popijalysmy lemoniadę w vintage kieliszkach. Można nazwać to romantyzowaniem chwili i jest to super! Innym razem byłam na pikniku totalnie bez żadnej estetyki. Jedzenie było w plastiowych pojemnikach. Czekolada pływała na słońcu, a tosty wyglądały, jakby ktoś na nie usiadł, potem zjadł i zwrócił. Może i nie było pięknie, ale I TAK BYŁO SUPER! Piknik nie musi być piękny, to TOWARZYSTWO musi być ciekawe!

Dla każdego coś dobrego i polecam zrobić piknik, nawet jeśli nie masz ochoty, jakoś wielce przykładać się do estetyki. Zawsze są jeszcze specjalne firmy, które organizują tego typu imprezy. Wtedy Ty, nie musisz już nic robić. Przychodzisz i cieszysz się chwilą.
Lubisz pikniki? Skorzystałbyś/ skorzystałabyś z firmy organizującej pikniki?
Daj znać w komentarzu!
M.

ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA INNE PIKNIKOWE INSPIRACJE:

You may also like

1 comment

Melka blogerka 18 lipca, 2021 - 6:21 pm

Nigdy nie organizowałam takiego pikniku, nie miałam przyjemności też na takowym być, ale to musi być naprawdę super zabawa. Myślę, że gdybym się zdecydowała na taką imprezę, to spróbowałabym zorganizować ją samemu 😀

Reply

Leave a Comment