Koniec internetu

by Maria Chudy

 

4.07.2018 rok- Dziś jest ten dzień, dzień w którym kończy się internet. Kończą się wszystkie strony, na które właściciele poświecili wiele godzin, żeby stworzyć je i rozwinąć. Kończy się YouTube. Mnóstwo ludzi traci pracę, bo głównie na internecie opiera się XXI wiek. Nasze wiadomości są kontrolowane i cenzurowane. Znika prywatność. Za udostępnianie linków naliczana jest opłata. Zakazuje się tworzenia memów i innych tego typu rzeczy. Zakazuje się wszystkiego.

Od jakiegoś czasu po internecie chodzą słuchy o tajemniczym Acta 2.0. Wiele ludzi panikuje z tego powodu, rozsyła informacje, czy urządza protesty.

O co właściwie chodzi w ACTA 2.0?

W nowym dokumencie Unii Europejskiej, pojawiły się dwa artykuły na temat danych osobowych w sieci. W pierwszym chodzi o piractwo- ściąganie muzyki, plików, filmów… Drugi dotyczy kontroli i filtrowania treści udostępnianych w internecie.

Na szczęście Unia Europejska potwierdziła, że Acta 2.0, to FAKE! Głównie youtuberzy rozpowszechnili plotkę na temat tej ustawy, ponieważ źle ją zrozumieli. Spokojnie, nie będzie cenzury, ani podatku za udostępnianie linków. Nadal będzie można tworzyć memy.

Taka ustawa prowadziłaby do upadku internetu. Przede wszystkim przestałyby funkcjonować serwisy społecznościowe takie jak Messenger, Facebook, Instagram, Snapchat czy Musica.ly. Nawet 90 % youtuberów zrezygnowałoby ze swojej działalności,  ponieważ musieliby płacić za udostępnianie filmików.

Wraz z końcem internetu rozpoczęła by się nowa era. Nie dowiemy się czy lepsza czy gorsza, lecz na pewno inna. Pewnie powstałoby wiele alternatyw, które próbowałyby zastąpić, to, co jest teraz. Tego nie wiemy, ale na pewno Acta 2.0 odwróciło by rzeczywistość o 180 stopni.

 

 

 

 

 

 

You may also like

22 komentarze

Marta 4 lipca, 2018 - 9:48 pm

Nie wyobrażam sobie życia bez Internetu… nawet taka głupia sprawa – chciałam dzisiaj znaleźć informacje na pewien temat i wchodzę w pierwszą stronę, która się wyświetla – Wikipedia i co? I to, że Wiki dzisiaj jest zacieniona z uwagi na te Acta 2.0 i już cholera mnie bierze, że nie mogę od ręki sprawdzić tego, co mnie interesuje, a to tylko taka pierdółka, której nie ma co porównywać z tym, ile osób w ogóle z Internetu żyje. Ale, ale! Z tym odwracaniem rzeczywistości o 360 stopni to chyba jednak trochę przesadziłaś, co? Bo to tak jakby wróciłoby do punktu wyjścia 😉 Sorry za czepialstwo, ale to jest niby taka wiedza podstawowa, ale jednak bardzo wiele osób robi ten błąd ;D
Zapraszam do siebie: KLIK! 🙂

Reply
Anonymous 4 lipca, 2018 - 9:49 pm

To nie ytuberzy ale taka dyrektywa dałaby pole do wielu nadinterpretacji prawa i nadużyć. Tak samo jak w przypadku RODO. Ogromne kary – czyste biurka, dodatkowa papierologia, a i tak nadal handel danymi kwitnie.

Reply
Marysia Chudy 4 lipca, 2018 - 10:02 pm

Racja, rozpedziłam się troszkę z tym 360 stopni, już poprawiam. Dziękuję bardzo za uwagę 😀
No właśnie, Wikipedia jest ważnym źródłem informacji i łatwo dostępnym, a raczej… Była. Nie rozumiem dlaczego tak utrudniają sprawę. Jeżeli internet ma być ludziom pomocny, to nie wiem dlaczego ograniczają dostęp do takich właśnie stron.
Dziękuję za komentarz, oczywiście zajrzę do Ciebie 😀
Pozdrawiam! :))

Reply
Marta 5 lipca, 2018 - 6:01 am

Spoko ;D
Bez Internetu wszyscy się cofniemy, a to raczej nie o to powinno chodzić… ludzie są wprost stworzeni do tego, żeby się ciągle rozwijać.

Reply
kateferia 5 lipca, 2018 - 6:42 am

A ja czasami marze o zyciu bez internetu w sumie xd byloby trudno, ale jakos bysmy sobie radzili

Reply
Gabriela Jaworska 5 lipca, 2018 - 8:22 am

JAk dla mnie ta ustawa co weszła jest bez sensu i mam nadzieję, że ulegnie to zmianie 🙂

Reply
Jarosław Cieśla 5 lipca, 2018 - 9:48 am

Hm ciekawe podejście masz, choć sama komisji europejska wypowiada się, na list użytkowniczki Twittera w którym pyta się jasno o inwigilację to sama komisja piszę że media same rozdmuchują sprawę.

Reply
Iwetta Żelaznowska 5 lipca, 2018 - 2:18 pm

Nie podoba mi się to że teraz wszystko będzie kontrolowane.Zero prywatności i wgl… jak żyć? Nie jestem uzależniona od internetu ale wg mnie to jest przesada z tym zaostrzeniem przepisów i wgl

mojaszafamodnaszafa.blogspot.com

Reply
PaulinaN 5 lipca, 2018 - 6:41 pm

Cos słyszałam o tym, ale nie byłam zainteresowana nawet czytaniem tego xD

Reply
Ayuna 6 lipca, 2018 - 9:15 am

Słyszałam o tej całej sprawie, nawet troszeczkę się tym interesowałam i z tego co wiem to ta ustawa jest w Uni Europejskiej. Obejmuje głównie zaostrzone kryteria co do używania nie swoich materiałów. Zabronione miałoby być używanie nie swoich zdjęć/filmów/muzyki nawet do przerabiania, a także prawo cytatu czy inspiracje. Jednak taka ustawa, może być modyfikowana zanim wejdzie do Polski 🙂 tak więc póki co, nie mamy się czym martwić, dopóki nie wiemy jakie będzie oficjalne stanowisko w tej sprawie 🙂 Fantastyczny wpis, dobrze, że poruszasz tak ważne tematy! Warto wiedzieć i dyskutować, póki jeszcze możemy 😀
Pozdrawiam cieplutko myszko :*

Reply
klub warszawa 6 lipca, 2018 - 9:35 am

Na szczęście odrzucono tą ustawe:)

Reply
Mamusiowelove 8 lipca, 2018 - 8:41 am

Dobrze Kochana ze przyblizylas Nam temat, nie ma co na zapas się martwić 🙂
Piękne zdjęcia.
Buziaki .

Reply
Kinga K. 9 lipca, 2018 - 6:55 am

Słyszałam,ale dobrze,że to fake 😉

Reply
Patrycja. 12 lipca, 2018 - 4:29 pm

Nawet nie obiło mi się to o uszy jakaś nie doinformowana jestem. 😉
Super stylizacja.

Reply
Nika 27 lipca, 2018 - 3:28 pm

Tak to jest jak się wierzy plotkom 😉

blog youtube

Reply
Jarosław Cieśla 27 lipca, 2018 - 3:29 pm

Słyszałam o tym co nieco i później dowiedziałam się, że to fake, więc luzik 🙂

Reply
Patrycja Kozioł 27 lipca, 2018 - 3:35 pm

Dobrze,że to fake. Natomiast muszę Ci powiedzieć że ślicznie wyglądasz, super stylizacja i mega ładne zdjęcia 😊

Reply
BlogSoulWorkersów 27 lipca, 2018 - 3:38 pm

A głupia ja uwierzyłam w to ;-; lamentowałam, że nie będzie już memów z Januszami, żartowałam że będę wysyłać memy gołębiem xD Szczerze mówiąc ciężko jest teraz bez internetu, potrzebny jest, a to do wysyłania cv do pracy, płatności różnorakie, czy nawet głupie komunikowanie się z ludźmi./Iza

Reply
Desamparada 27 lipca, 2018 - 5:02 pm

Piękne te buty srebrne 🙂 dobrze, że ustawa nie wejdzie bo myślę, że mogła by wyrządzić dużo szkód i ograniczyć wolność.

Reply
Jarosław Cieśla 27 lipca, 2018 - 5:24 pm

Kilku ameb dorwało się do mównicy a na domiar z brakiem czytania ze zrozumieniem. Wyczaić którzy i dać prosty tekst maturalny do przeczytania.

Reply
Weronika Szewczyk 27 lipca, 2018 - 6:59 pm

Jak widać łatwo jest rozsiać taką plotkę, na szczęście na plotce się skończyło 🙂
kreatywnienafotografii.blogspot.com

Reply
warsaw clubs 8 sierpnia, 2018 - 12:03 pm

Super stylizacja:) Pięknie wyszłaś na zdjęciach!

Reply

Leave a Comment