Jak się wybić na Tik Toku? Czego nauczy Cię ta aplikacja?

by Maria Chudy
Andrzej duda babeczki prezydent

Czym jest Tik Tok? Głupią aplikacją dla dzieci? Zazwyczaj tak odbierają ją osoby, które ją znają, jednak sami z niej nie korzystają. Sama tak myślałam już od czasów jej poprzednika Musical.ly.

 

Tik Tok- jak działa, na czym polega?

Aplikacja, gdzie użytkownicy zamieszczają krótkie filmiki (około 15-60 sekundowe), nagrywane pod dowolny utwór muzyczny. Taki filmik można przerabiać narzędziami dostępnymi w aplikacji. Zazwyczaj są to układy taneczne, naśladowanie różnych wykonawców, pranki, krótkie scenki i wiele innych. Praktycznie każda forma jest tam dozwolona. To aplikacja, która w bardzo krótkim czasie zyskała wielu zwolenników Ogólna liczba użytkowników Tik Toka przekracza już 1,5 mld.

 

Irytująca aplikacja

Kilka lat temu pobrałam poprzednika Tik Toka, czyli Musical.ly i niespecjalnie się polubiliśmy. Nie ogarniałam kompletnie, o co chodzi w tej apce, dlatego po jednym dniu ją odinstalowałam. Szczerze, irytowały mnie filmiki jak nastolatki, a właściwie dzieci, wyginają się do jakiś rapów, gdzie co drugie słowo to ku*wa, kiedy ja w ich wieku tańczyłam do piosenek z Barbie.

 

Uważam, że apka jest irytująca, a sama jej używam

Od kiedy około miesiąc temu zainstalowałam Tik Toka, wciągnął mnie niesamowicie. Okazało się, że jest tam sporo opcji, które zawsze chciałam robić, jednak było to niemożliwe przez brak odpowiedniego sprzętu, potrzeby poświęcenia ogromnej ilości czasu oraz brak możliwości dotarcia do innych ludzi. Tik Tok to wszystko zapewnia, pomimo, że nadal nie do końca go rozumiem. Szczególnie wątpliwe są dla mnie jego algorytmy. Nie wiem od czego zależy to, że jeden filmik zostanie wypromowany przez aplikację, a inny nie, pomimo, że jest ciekawszy i lepiej się go ogląda.

Andrzej duda babeczki prezydent

 

Czego nauczył mnie Tik Tok i czego nauczy on Ciebie?

 

Trendy i tylko trendy- oryginalność nie ma sensu

Zawsze stawiałam na oryginalność, żeby to, co robię było jak najbardziej różniące się od tego, co robią inni. Niestety Tik Tok pokazał mi smutną zależność, z której nie do końca zdawałam sobie sprawę. Oryginalność nie ma sensu, kiedy całkowicie odbiega od obecnie panujących trendów. Ludzie chcą być ciągle “na czasie”, nie chcą niczego nowego. Chcą dany trend ewentualnie w trochę innej odsłonie.

 

Jesteś starszy= jesteś wzorem

Pomimo, że Tik Tok nie jest już tylko zabawką dla dzieci, nadal jest ich tam całkiem sporo i absolutnie tego nie krytykuję (oczywiście w granicach rozsądku). Zauważyłam , że sporo młodszych osób jest szczęśliwa, kiedy ktoś starszy odpisze im na komentarz lub skomentuje ich filmik. W sumie rozumiem to, ponieważ będąc młodsza, również podziwiałam osoby starsze, pomimo, że niekoniecznie zrobiły coś szczególnego.

 

Ma być krótko i głupio!

Świat ewoluuje bardzo szybko. Jak wiemy, ludzie z każdym rokiem są bombardowani coraz większą ilością informacji. Ich forma jest coraz krótsza. Ludzie szukają rozrywki. Jeszcze kiedyś czytano długie artykuły w gazetach, później krótsze w internecie, czy też posty na blogach, następnie przerzucono się na YouTube, Twitter, Instagram, a teraz coraz większą popularność zyskuje Tik Tok. Dostarcza on rozrywkę, edukację, możliwość zaprezentowania swoich talentów w bardzo prosty i szybki sposób.

 

Nieperfekcyjne też jest spoko- pozbądź się perfekcjonizmu

Z natury jestem perfekcjonistką. Zaleta? Niee, raczej wada! Każdy kto również ma tę cechę, zrozumie mnie doskonale. Wszystko ma być idealne, zero minimalnych błędów, których nie dostrzega nikt poza Tobą.
Tik Tok nauczył mnie, że nie wszystko musi być perfekcyjnie, żeby ludzie chcieli to oglądać. Zauważyłam, że filmiki, które wyszły mi mniej idealnie, są o wiele częściej odtwarzane. Najbardziej zdziwiła mnie sytuacja, kiedy wahałam się z dodaniem jednego Tik Toka, ponieważ nie do końca mi się podobał. Ostatecznie jednak go wstawiłam i zdobył ogromną ilość wyświetleń.

 

Na Tik Toku nauczysz się jak zostać królem parkietu!

Od zawsze jestem dość mocno związana z tańcem. Od podstawówki chodziłam na różne zajęcia i zwykle mi to wychodziło, dlatego tak bardzo lubię tańczyć. Tik Tok to idealne miejsce, żeby nauczyć się nowych choreografii lub pokazać to, czego już wcześniej się nauczył*ś.

 

pillow challenge

 

Jak wybić się na Tik Toku?

Może nie jestem specjalistką i nie mam bardzo dużego doświadczenia w używaniu tej apki, ale przez miesiąc zdążyłam dość dobrze ją poznać.

Złote rady, które chciałabym usłyszeć przed początkiem mojej przygody z aplikacją:

-Nagrywaj tiktokowe trendy

– Jeśli chcesz nagrać coś oryginalnego, co nie jest w danym momencie “na czasie”, użyj muzyki, która jest aktualnie w trendach- większa możliwość, że filmik zostanie wypromowany przez Tik Toka

– Nie odwzorowuj innych filmików 1:1 . Daj coś od siebie- coś, co będzie wyjątkowe tylko dla Ciebie, co będzie Cię odróżniało od innych użytkowników.

– Używaj znanych hasztagów (np. #dlaciebie, #foryou, #foryoupage, #dc). Pamiętaj, żeby nie było ich zbyt dużo, ponieważ zauważyłam, że czym więcej, tym gorszy zasięg. Dziwne, ale sprawdza się.

– Publikuj często (najlepiej codziennie)! Jest to rada dla wszystkich, ponieważ systematyczność jest jedyną drogą do sukcesu.

– Dobra jakość filmików. Nagrywaj wyraźne klipy, w dobrym świetle. Nikt nie ma ochoty oglądać bezkształtnej masy złożonej z pikseli.

– Przyciągający wygląd. Nie oszukujmy się, ale każdy zwraca mimo wszystko najpierw uwagę na wygląd. Na Tik Toku widzimy miliony przewijających się filmików, dlatego, żeby zainteresować osobę naszym Tik Tokiem, musimy przyciągnąć jego wzrok już od pierwszego spojrzenia. Najłatwiej mają osoby wyróżniające się (np zielone włosy, czy specyficzny ubiór).

– Ciekawy i skłaniający do dyskusji opis. Tę praktykę zaczęłam stosować dość często, ponieważ kiedy ludzie komentują Twój filmik, jest on jeszcze bardziej promowany przez aplikację, dlatego dociera do jeszcze większego grona odbiorców. Daj w opisie jakieś ciekawe pytanie, zagadkę lub kontrowersję.

 

To by było na tyle, ponieważ skoro ludzie wolą krótsze formy, to nie ma sensu rozpisywać się w nieskończoność 😉

Wszystkie zdjęcia w tym wpisie są również w formie filmiku na moim Tiktoku. Ten z babeczkami z prezydentem ma prawie 300 tysięcy wyświetleń!!!- nadal w to nie wierzę!

Jeśli używasz aplikacji, podaj nazwę w komentarzu- na pewno zajrzę do Ciebie!

Zapraszam też na mojego tt: @zwierzysiamarysiachudy 

You may also like

7 komentarzy

Adrasteja 28 maja, 2020 - 1:23 pm

Rok temu zainstalowałam TikToka z nudów i dla śmiechu. I stało się to moim małym uzależnieniem. Mam grono osób, których TikToki lubię, choć oglądam stronę główną, aby cały czas odkrywać kogoś nowego 🙂 Osobiście nic nie nagrywałam i nie zamierzam. Nie mam potrzeby nagrywania filmików, ale jak ktoś lubi i chcę robić dla zabawy lub kreatywności to czemu nie 🙂
Rady mi się nie przydadzą, ale potwierdzę, że trendy naprawdę potrafią nabić wyświetlenia i warto je nagrywać. W swojej lub nie – formie 🙂
Musically nie oglądałam, ale tak naprawdę do teraz znajdą się użytkownicy, którzy robią z tego portalu np. serwis randkowy ;p

Wszystkiego dobrego, pozdrawiam!

Reply
Ayuna 3 lipca, 2020 - 8:44 am

Też mam tik toka, ale raczej tylko do oglądania innych tik toków 🙂 To nie aplikacja dla mnie, ja się tam nie nadaję ale oglądać lubię, bardzo lubię 🙂 Mimo wszystko, że tik tok kojarzy mi się z monotonnością i powtarzalnością, to jednak w każdym filmiku można odnaleźć coś oryginalnego 🙂 Niektóre są naprawdę nie złe. Bardzo też lubię konta z memami 🙂 Świetny wpis Kochana!
Pozdrawiam ciepło ♡

Reply
Ula 14 lipca, 2020 - 11:26 am

mam tak samo, apka jest takao ale używałam do momentu aż nie dowiedziałam się ze aplikacja na dostęp do naszych wszystkich danych na tel i jest niebezpieczna. Od tamtego momentu usunęłam ! Radze zrobić to wszystkim innym

Reply
Violka 29 lipca, 2020 - 6:28 am

Nie używam tik toka ale lubię obejrzeć w wykonaniu znajomych. 🙂

Reply
Katarina 30 sierpnia, 2020 - 5:03 pm

Fajna Apka, fajna 🙂 czasami wieczorem jak położę się to mogę oglądać z 2h

Reply
Julia Mituła 26 listopada, 2020 - 1:31 pm

hej. Ta aplikacja jest naprawdę cudowna. Ta aplikacja jest jedną z moich ulubionych. Wpadnij do mnie na tik toka, maja nazwa to: julacia_14

Reply
Małpcia 15 kwietnia, 2021 - 6:29 am

Hej wpadniesz na mojego tt , moja nazwa to honey_justa123

Reply

Leave a Comment